Ogród Sanktuarium
Dróżki Maryjne

Ogród Sanktuarium Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej


W ogrodzie zostało zachowane stare zadrzewienie, wytyczono bezpieczne i dostępne ścieżki, również dla osób niepełnosprawnych. Miejsce to nadal jest enklawą spokoju także dla zwierząt np. mieszkających tu ptaków, owadów i saren.


W ogrodzie znalazło się 8 stacji nawiązujących do największych świąt Maryjnych, a przy tym mających też swoje ludowe nazwy i tradycje: Matki Bożej Siewnej (8 września), Matki Bożej Gromnicznej (2 lutego), Matki Bożej Zielnej (15 sierpnia), czy Matki Bożej Jagodnej (2 lipca). Przy każdej stacji znajdzie się ikona Matki Bożej, przedstawiająca dane święto kościelne, a co za tym idzie, scenę z życia Maryi.
Nawiązaliśmy kontakt z grupą, która zajmuje się pisaniem ikon. Zgodziła się wykonać ikony specjalnie dla naszego maryjnego ogrodu. Gościliśmy ją w naszym sanktuarium w sobotę – 7 marca 2024 r., gdzie przeżyła swój „dzień skupienia”. Po wspólnej modlitwie na Mszy św. przez kilka godzin kontynuowali prace nad ikonami. Mają być wykonane do czerwca b.r.

W ogrodzie znajdują się też ławki, aby można było na chwilę usiąść w skupieniu, pomodlić się. Towarzyszy temu delikatny śpiew chorału gregoriańskiego, który nadaje jeszcze większy klimat temu miejscu. Klimatu też dodaje oświetlenie ogrodu oraz kamienna grota, w której znajdzie się ikona z wizerunkiem naszej Babimojskiej Gospodyni.

Przed nami jeszcze wiele prac. Pragniemy, aby w ogrodzie znalazły się strumienie z płynącą wodą, oraz oczko wodne. Zostały też do nasadzenia rośliny, też nie przypadkowe, a mające swoje maryjne nazwy. Niektóre z nich już tutaj rosły wcześniej. W budynku łączącym się z ogrodem, powstanie miejsce dla pielgrzymów, w którym będzie można skosztować kawy, czy herbaty na „łonie natury”.

Fundacja ARP


Udało się nam uzyskać dotację z Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu, która umożliwiła nam wykonanie ścieżek w ogrodzie.

IMG-OUR
Zobacz Ogród Saktuarium

Dróżki Maryjne