IMG-BLOG
11 Wrz, 2022

Błogosławieństwa w każdą sobotę miesiąca

by Admin | 11 Września, 2022 | Aktualonści, Błogosławieństwa |

„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26)

Papież Benedykt XVI mówiąc o kapłanach podkreśał: „Takie jest jego zadanie w świecie. Jest po to, by nieść błogosławieństwo”. Bo „nawet najbardziej wytężone budowanie ludzkie prowadzi do chaosu, jeśli Bóg nie jest w nim obecny jako budowniczy”. Owszem, grozi nam podejście magiczne do błogosławieństwa, jakieś naiwne, pogańskie oczekiwanie, że ono automatycznie zabezpieczy nasz los. Takie traktowanie błogosławieństwa należy odrzucić. Ale częstsza i niebezpieczniejsza wydaje się dziś druga skrajność – niewiara w Bożą obecność i działanie w życiu ludzi. Błogosławieństwo jest dokładnie wyrazem wiary w to, że nie jesteśmy sami, że Bóg czuwa nad nami, że „jak światło i ciepło słońca są błogosławieństwem dla ziemi, tak światło Boga jest nim dla ludzkości, kiedy rozpromienia On nad nią swoje oblicze” (Benedykt XVI)
Dlatego kiedy coraz więcej w świecie roi się od przekleństw, wulgaryzmów, złorzeczeń pragniemy zachęcić do czegoś przeciwnego, do błogosławienia.

Sanktuarium to szczególne miejsce, w którym dowiadczamy działania samego Boga, dlatego też pragniemy w naszym Sanktuarium Matki Bożej Gospodyni Babimojskiej, wprowadzić od października, w każdą sobotę miesiąca Msze św. z błogosławieństwem:

I sobota miesiąca

- uroczysta Msza św. o godz. 11 z sakramentem Namaszczenia Chorych i indywidualnym błogosławieństwem.

II sobota miesiąca

- Msza św. o godz. 9.30 z błogosławieństwem małżeństw obchodzących rocznicę ślubu w danym miesiącu, a także rodzin.

III sobota miesiąca

- Msza św. o godz. 9.30 z błogosławieństwem matek oczekujących potomstwa, dzieci i par pragnących przyjąć dar życia.

IV sobota miesiąca

- Msza św. o godz. 9.30 z błogosławieństwem wdów i wdowców, rodziców po stracie dziecka i osób, które utraciły najbliższą osobę.

V sobota miesiąca

- Msza św. o godz. 9.30 z błogosławieństwem osób uzależnionych i ich rodzin, prosząc o dar zerwania z nałogiem.

Matka Boża Gospodyni Babimojska zaprasza...